אודות

העמותה הישראלית לסרטן הלבלב הינו ארגון ללא מטרות רווח. העמותה נוסדה באוגוסט 2019, על ידי קבוצת מתנדבות אשר נחשפו אל מחלת סרטן הלבלב, בדרכים שונות. מרביתן בנות משפחה של חולים בעבר ובהווה. כולן התגייסו לפעול יחד במטרה משותפת להקדיש את מרצן וזמנן לפעול למען קהילת חולי סרטן הלבלב ובני משפחותיהם. העמותה הינה חלק מהקהילה הבינלאומית למאבק בסרטן הלבלב WPCC.

מטרות העמותה

❥ הגברת מודעות למחלה ולסימפטומים בקרב הציבור בישראל.

❥ הנגשת מידע מהימן בעברית אודות המחלה, דרכי טיפול וחידושים בתחום.

❥ מתן תמיכה, הכוונה וסיוע לחולים ובני משפחות.

❥ גיוס תרומות למאבק בתחום סרטן הלבלב המתבצעים בישראל.

צוות המייסדות

מריה רייצס-גורביץ | חוקרת במעבדה לחקר סרטן הלבלב, במרכז הרפואי שיבא."סרטן הלבלב הינו אחת המחלות העיקשות והעמידות איתן אנו מתמודדים, עלינו להמשיך ולחקור אחר הטיפול שיאפשר לנו להחליש ולנצח אותו". העמקת המחקר מאפשרת טיפול ממוקד ומותאם אישית.

סאלי זיסמן | מדריכת הורים יועצת מומחית למשפחה (MA), מלווה חולי סרטן לבלב ובני משפחותיהם במסגרת המכון האונקולוגי בשיבא. "פעם אחר פעם נפעמת נוכח רצונו של אדם לאחוז בחיים, מתוך תקווה ואופטימיות שהסיפור שלו שונה, עבורו יקרה נס ואצלו הסוף יהיה טוב. יום אחד זה יקרה. אנשים יחלימו מסרטן הלבלב, יעמדו על הרגליים ויחזרו מחוזקים לעולם.

יעל  בכר | עורכת דין, MA במינהל עסקים."כשאבי היקר אובחן כחולה בסרטן הלבלב ונותח, הבנו, משפחתי ואני את החשיבות האדירה של האבחון המוקדם. אבחון המחלה בזמן הנו קריטי בסרטן לבלב. דעו את הסימפטומים - זה משנה חיים!

פמלה שרה פלד | עוסקת בכתיבה ועריכה, בעלת תור בעיתון ג'רוסלם פוסט. "אמי האהובה ובעלי היקר נפלו קורבנות למחלת סרטן הלבלב האכזרית. אסייע בכל דרך שניתן על מנת להעלות את המודעות למחלה ולנצח במאבק בה.

טלי שגב | פסיכותרפיסטית גופנית, מטפלת ומנחת קבוצות "איבדתי את בעלי יוסי שגב ז"ל ממחלת סרטן הלבלב. היו לנו ימים טובים ומאושרים גם בתוך תקופה של עצבות וכאב, עד הפרידה. חשוב לתת תמיכה, הכוונה ותקווה לחולים ולבני משפחותיהם. "מי שיש לו ׳איזה למה׳ שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל איך״ (פרידריך ניטשה).

מאיה רפאל | סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת קיימברידג׳, אנגליה. "אבי אובחן עם סרטן לבלב, שלב 4. ככל שהעמקתי וחקרתי, הבנתי עד כמה המידע בעברית חסר".  חשוב להנגיש לציבור בישראל את קיומם של מחקרים פורצי דרך המתקיימים בעולם, בתקווה למציאת טיפול אפקטיבי שיוכל להציל חיים.

רנית ארצי  | מרפאה בעיסוק ומדריכת הורים.
"מלווה את בן זוגי, גיל, שאובחן עם סרטן לבלב גרורתי. במהלך התקופה של האבחון והטיפולים השונים הבנתי עד כמה חסר ידע וכלים להתמודדות לחולים

ולבני משפחותיהם. בשם התקווה והאופטימיות אני ממשיכה באומץ לפעול".