הלבלב

מהו הלבלב?

הלבלב הוא איבר החיוני לספיגת הסוכר ולשליטה ברמתו בגוף האדם. הלבלב ממוקם בחלקה העליון של הבטן ומתפרס לרוחבה. הוא שוכן מאחורי הקיבה ולפני עמוד השדרה. גודלו של הלבלב הינו 15 סנטימטרים בקירוב וצורתו מזכירה אגס שטוח.

הלבלב מורכב משלושה חלקים: ראש הלבלב- קצהו הרחב של הלבלב הנמצא בצידו הימני של הגוף; גוף הלבלב- חלקו האמצעי; וזנב הלבלב- קצהו הדק בצידו השמאלי של הגוף.
ללבלב שני תפקידים שונים ומשמעותיים מאוד:

  1.  תפקודי העיכול- ייצור אנזימי עיכול

  2.  פונקציות אנדוקריניות- הפרשת הורמונים.

תפקודי העיכול של הלבלב

הלבלב מייצר אנזימים המסייעים לפרק את המזון. כאשר המזון נכנס לקיבה, תאי לבלב אקסוקרינים (exocrine) משחררים אנזימי עיכול לתוך מערכת של צינורות המתחברים לצינור הלבלב הראשי. צינור הלבלב הראשי מרוקן את מיצי הלבלב המכילים אנזימים וביקרבונט לחלקו הראשון של המעי הדק הנקרא תריסריון בו האנזימים מסייעים בעיכול של שומנים, פחמימות, וחלבונים המתקבלים ממזונות שונים.

פונקציות אנדוקריניות של הלבלב

התפקיד השני של הלבלב הינו הפונקציה האנדוקרינית הכרוכה בייצור הורמונים. שני ההורמונים המרכזיים המיוצרים על ידי הלבלב הם האינסולין והגלוקגון, המשתחררים לתוך מחזור הדם ומווסתים את רמת הגלוקוז (סוכר) בדם. בעוד תפקידו של האינסולין הינו להפחית את רמות הסוכר בדם לאחר ארוחה, תפקידו של הורמון הגלוקגון הינו להעלות את רמות הסוכר בדם בזמנים שבין הארוחות.